SPEKTAKLE

Tę bajkę znają wszyscy. „Czerwony Kapturek” to historia dziewczynki, która dostaje misję, odwiedzenia swojej chorej babci. Na swojej drodze spotyka złego wilka. Na szczęście pojawia się dzielny gajowy i wszystko dobrze się kończy. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna skomponowana przez Michała Makulskiego sprawią, że dzieci bawić się będą doskonale.

Czas trwania: ok. 45 min

Scenariusz: Marcin Marzec
Muzyka: Michał Makulski

„Czerwony kapturek” - spektakl marionetkowy

Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód. Tym razem Tymek znajduje w lecie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć.  Co z tego będzie? Zobaczcie sami! 
Przedstawienie zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch & Judy Show! Lalki zaskakują na scenie, a muzyka energicznie napędza akcję!

„Tymoteusz wśród ptaków” - spektakl pacynkowy

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie...


Scenariusz:Marta Guśniowska 
Lalki: Robert Poryziński

Animacja: Marcin Marzec

Muzyka: Marcin Marzec

„Rycerz bez konia” - spektakl marionetkowy

Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w naszym marionetkowym przedstawieniu. Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy... Co z tego wyniknie?

Tekst i reżyseria Tomasz Man

Lalki: Marcin Marzec  

Muzyka: Tomasz Lewandowski

„Calineczka” - spektakl marionetkowy

Klasyczne przedstawienie pacynkowe, odgrywane na oryginalnej scence pacynkowej wzorowanej na angielskim teatrze Punch&Judy. 

Święta tuż, tuż... Na pewno każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety, w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami będzie chciała wszystko zepsuć. Na szczęście nad pracą Świętego Mikołaja czuwa Dzielny Grześ, który nie pozwoli czarownicy na żaden występek i uratuje ten jakże ważny dzień w Roku. Jak Grześ tego dokona?

„Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” - spektakl pacynkowy

To historia której nikomu nie trzeba przypominać. Babcia jest chora, więc należy zanieść jej lekarstwa. Tylko co ze złym wilkiem? Czy Czerwonemu Kapturkowi uda się bez przeszkód dotrzeć do chorej babci? Czy mama dobrze zawiązała koszyczek? Aby się tego wszystkiego dowiedzieć, koniecznie musicie przyjść na wyjątkowe przedstawienie pacynkowe, podczas którego będziecie mogli zobaczyć wyjątkowo oryginalną scenkę pacynkową, na której w przezabawny sposób występują lalki.

„Czerwony Kapturek” - spektakl pacynkowy

W zagranicznym lesie żyje sobie duży miś - tata, oraz mały miś Tymek. Choć las jest ogromny, ciężko w nim o kompana do wspólnych zabaw. Pewnego dnia Tymek w drodze do sklepu spotyka przybłędę - pieska, którego postanawia przygarnąć. Jak na tę wieść zareaguje tata? Jak potoczą się dalsze przygody mieszkańców lasu?  O tym musicie przekonać się sami! 

„Tymek” - spektakl mapetowy

Bajka autorstwa znanej czeskiej pisarki Bożeny Nemcowej„ O najwspanialszym Piecuchu.” To historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie".

„O Piecuchu Najwspanialszym na Świecie” - spektakl figur drewnianych

Scenariusz napisała Malina Prześluga - poznańska dramatopisarka, związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Za pomocą dowcipnej historii o stworzeniu świata spektakl opowiada małym widzom o trudach budowania wzajemnych więzi i wartości współdziałania. Nic był początkiem wszystkiego i poza nim nie było nic więcej, co bardzo mu odpowiadało. Dlatego zaczyna się irytować, kiedy wokół niego gromadzą się kolejne stworzenia. Jednym z nich jest Dzika Mrówka, która szuka dogodnego miejsca na złożenie swoich jajeczek. To można by jeszcze przeżyć, ale prawdziwą zgrozą jest pojawienie się Adama i Ewy, trudniejszych intruzów, którzy zakłócają spokój swoimi kłótniami. Życie Pana Nic staje się koszmarem, zwłaszcza gdy wykluwają się Mrówiątka w niespotykanej ilości, które trzeba opanować. To wymaga zwarcia szyków Pana Nic i pierwszych stworzeń. Nic postanawia pogodzić się z sytuacją i powoli akceptuje przybyszów.

scenariusz:Malina Prześluga
scenografia: Marcin Marzec
muzyka Marcin Marzec

„Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” - spektakl sycylijkowy

Co by się stało, gdyby na świecie został tylko jeden człowiek? Na pewno szukałby przyjaciela - to oczywiste. Może znalazłby przez przypadek jakiegoś kundelka? A może czyhałoby na niego jakieś straszne niebezpieczeństwo? Strach ma wielkie zielone oczy, a do przezwyciężenia go potrzebna jest wiara w siebie i odrobina szczęścia. Czy Polukowi 1 uda się znaleźć przyjaciela? Na pewno będzie musiał się sporo natrudzić żeby zwyciężyć czerwonego Stracha. Lalkowa opowieść o ostatnim człowieku na Ziemi, który błądzi po bezkresnej pustyni, szukając sensu swojego istnienia.

 

"Czasem brak jednej osoby sprawia, że świat zdaje się wyludniony"
 - Alphonse de Lamartine

Występują:Marcin Marzec, Stanisław Wojciechowski
Lalki: Stanisław Wojciechowski

„Poluk 1” - spektakl lalkowy

O rękę Królewny Pięknotki ubiegają się trzej kandydaci: Książę Bławatek, Baron Modniak, Królewicz Piękniewicz, oraz znacznie ustępujący im urodą, Rycerz Pryszczycerz z tajemniczo opuszczoną przyłbicą.

Królewna  poddała zalotników dość zaskakującej próbie. Kto jej sprostał i stanął na ślubnym kobiercu? Sprawdźcie sami, poznając zabawną historię „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”.

 

Lalki:Robert Poryziński

Scenariusz:Marta Guśniowska

Gra:Marcin Marzec

O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
  • Twitter - Biały Krąg
  • Pinterest - Biały Krąg